Budapest Honvéd - Előre FC Békéscsaba (2-0) (2004-08-29)

A negyedik fordulóban Kispestre látogattunk egy busznyian. A Vasas ellen elért 3-0-ás győzelem után joggal bizakodhattunk az addig nyeretlen Honvéd ellen újabb pont(ok) megszerzésében. Ennek megfelelően ezen a meccsen is nagy lelkesedéssel vetettük bele magunkat a szurkolásba.

Az unalmasan csordogáló mérkőzésen csak a mi hangunkat lehetett hallani, ugyanis a kanyarban helyet foglaló hazai ultrák bár szépen feldíszítették a kerítést, csak az utolsó percekben szólaltak meg néhányszor. A mi szurkolásunk a 40. perc környékén kezdett átcsapni önmagunk szórakoztatásába (hamár a csapat ezt nem tette meg), és folyamatosan a Moonlight Shadowt énekeltük teljesen össze-vissza. Ez kb. a 60. percig tartott amikor a két dobosunk unta el magát, s tíz percen át vertek különböző értelmetlen ütemeket...

Ezután viszont az emberek nagyrésze inkább leült, s búsan várta, hogy vigye át csapatunk a felezővonalon a labdát - kis túlzással először a második félidőben. Ehelyett a 76. percben jött a kispesti gól, s láss csodát, a 83. perc után még támadásokat is vezettünk, sőt gólhelyzetet is kialakítottunk.

Próbálkozásaink komoly(talan)ságát jelzi, hogy többségünk már legszívesebben hazament volna, de csak azért vártuk meg a meccs végét (és ezzel együtt a második hazai gólt), mert meg kellett várnunk azt a két társunkat, akik már az első félidő végén megunva a meccset, elmentek egy közeli kocsmába iszogatni. Ők jártak jobban...