Lombard FC Haladás - Előre FC Békéscsaba (1-1) (2003-11-29)

Egy mikrobusszal, néhány kocsival keltünk útra, páran pedig vonatoztak, így családosokkal kiegészülve kb. 30-an képviseltük a lila-fehér színeket. A hazaiak végig barátságosak voltak velünk szemben, csak akkor volt némi fütty a stadionban, amikor közülünk néhány sültparaszt "Hajrá lilák"-ozott a gyászszünet alatt...

Meglepő módon nem úgy kezdődött a meccs, mint amihez hozzászoktunk és két hatalmas (persze kihagyott) helyzettel indítottak a fiúk. Nem tudni hogy ez okozott-e ekkora sokkot a Hali-fanoknak, vagy az utóbbi hetek eredménytelensége, de a góljukig nem nagyon szólaltak meg. Minket az úton elfogyasztott italmennyiség és a csapatunk kifejezetten jónak mondható játéka könnyebben ösztönzött szurkolásra, ami elég érdekesre sikerült. Ha valami eszébe jutott egy-egy kapatos társunknak, akkor azt kezdtük el nyomni. A meg nem adott gólunk után többen ugrottak a kerítésre először ünnepelni, majd szitkozódni. Ezt látva a helyi rendezők (nem olyanok, mint nálunk) tartottak egy némileg felesleges erődemonstrációt.

A második félidő egész máshogy alakult, mint az első. A Hali végigtámadta az első fél órát, ekkor nekünk ment el a kedvünk a szurkolástól. A zöldek szerencsés gólja után keményen megdörrent néhányszor az állóhelyi rész, de aztán megint a mi perceink következtek. A csapat Simi beállítása után átvette az irányítást, és egyre többet támadott. A 87. percben szerzett Miculescu bombagólja után megint nagy hangoskodásba kezdtünk, mivel mindenki a "REAC-csodában" bízott (Rákospalotán 1:0-ról fordítottunk az utolsó percben). Két lövésünket is bravúrral védte a hazai kapus, de így is együtt ünnepeltük az egy pont megmentését a csapattal. Bár ha belegondolunk megint sima győzelmet érdemeltünk volna...

A meccs után még legurítottunk egy-két italt a Halisokkal a törzskocsmájukban. A létszám és a csapat játéka is elfogadható volt, több ilyen jó hangulatú túrát!