Békéscsabai El?re NKSE – DVSC (27-28) (2008-04-23)

Jó szokás szerint ismét hétköznap játszották a meccset. A hazai oldal szépen megtelt, kb. 60-70 ember lehetett, igaz sok olyan arccal, akik nem rendszeresen t?nnek fel a csarnokban (koleszosok meg ki tudja honnan jöttek). És persze rengeteg rend?r.

Készült egy kiírás a kerítés elejére (Harcoljatok!), bár olyan nagy lett hogy két részletben került ki. A szurkolásra nem lehetett panasz, a lányok is harcoltak. Kezdés után nem sokkal befutottak a lokisták is, egy busznyian. Az ilyenkor szokásos szidalmak elmaradtak, mindkét tábor a sajátjával foglalkozott. A lányok jól pörögtek, ahogy a lelátó is.

Szünetben, aki a lelátón maradt, ünnepelhette az ifjúsági kupát nyer? fiatalokat, akiknek egy kiírás is készült: "Kicsit, ti vagytok a legnagyobbak!"

A második félid?ben el?jöttek az ilyenkor szokásos hibák, elhúzott a Debrecen pár góllal de jó volt, hogy a kiírás egész meccsen ott volt el?ttük, a lányok harcoltak becsülettel. Ehhez t?lünk is kaptak segítséget, nem lehetett panasz a szurkolásra. Mindez ahhoz volt elég hogy 1-2 mp-el a vége el?tt egygólos vendégvezetésnél kapufát dobtunk, így szokás szerint elmondhatjuk, hogy tisztességgel helyt álltunk egy hazai nagycsapat ellen, de pontot nem kapunk érte.

A lokisták nem törték össze magukat szurkolásban, letudtak egy kötelez? meccset, ennyi és nem több. Meccs után volt némi szidalmazás, a vendégek örültek, mi bánkódtunk aztán mindenki hazament.