Makó – Békéscsaba Előre 1912 SE (2-2) Magyar Kupa (2007-08-22)

A szombati mérkőzés után nem sok jót ígért a szerdai kupatalálkozó a másodosztályú Makó otthonában… Ennek ellenére két autó nekivágott a nem túl nagy távnak, igaz a második csak szünetben érkezett meg.

A csapat bátran játszott, és bár a vezető gólunkat aránylag gyorsan megfordította a hazai gárda, az egyenlítő gólunk nem a véletlennek volt köszönhető. A hátralévő időt kibekkeltük, és mivel abban a tudatban néztük a meccset, hogy döntetlennél az alacsonyabb osztályú csapat megy tovább, ünnepeltük a továbbjutást. A második félidőben a „tömeg” jó néhányszor még szurkolásra is vetemedett, lefújás után pedig a játékosok meg is köszönték a bíztatást. A hazaiaknál a szemközti oldalon „Makó Company” néven új formáció bíztatta (néha) a zöld-sárgákat, így a B-közép helyén alig maradt szurkoló. Beszólásokat alig kaptunk, a legmókásabb az volt, amikor egy tata kunsági parasztoknak nevezett minket.

Mérkőzés után még némi kocsmázás következett ahol a hazaiakkal is váltottunk pár szót. A túra egész jól sikerült, néhány ember szemmel láthatóan igen jól érezte magát…

Utólag kiderült, hogy a szabályok (?) szerint hosszabbítást kellett volna elrendelni. Mivel szerdán már újabb kupameccs vár ránk, ki tudja hogy a nagyokos mlsz hogyan fogja elrendezni a dolgot…