Nyíregyháza – Előre 1912 SE (1-1) (2007-04-20)

A Fradi tuzséri vendégjátéka és a Nyíregyháza-Békéscsaba mérkőzés egyidejű lebonyolítása megoldhatatlan kihívásnak bizonyult a Rendőrség számára (de azért Eb-t akarunk rendezni), így persze a mi meccsünket hozták előre.

Ahogy várható volt, nem tolongtak az emberek, sőt a visszamondások miatt a mikrobusz 8 utas helyett 5 fővel indult el, fejenként durván 5.000 Ft-os költséggel. Mivel a csapat 0 körüli eséllyel indult neki, a pénteki napot is beleszámítva, dicséret azoknak, akik így is bevállalták a túrát. Az utazás remek hangulatban telt, bár a nem túl sűrű megállók ellenére sem sikerült beérni kezdésre. Szerencsére a klub adott pár tiszteletjegyet, így legalább ezen spórolhattunk egy kicsit. Beérkezésünkkor a vendégszektorban még két Nyíregyen tanuló srác álldogált.

Jóindulattal lehettek vagy ezren, az 50-60 fős hazai tábor szurkolása kb. annyi volt amennyit érdemelt a csapatuk, nekik kínszenvedés lehetett a meccs. A meccs színvonala igen alacsony volt, szerencsére sikerült kiegyenlíteni, utána a hazai csapat nem tudott mit kezdeni a védekezésünkkel. Szünetben bemehettünk némi sör vételezésre a hazaiak közé, de nem volt semmi galiba. Második félidőben már szurkoltuk is, vagyis inkább óbégattunk, verbálisan is kijött az elfogyasztott alkohol hatása... És milyen a futball, totál esélytelen csapatunk pont a bajnokaspiráns otthonából hoz el pontot, kevesen gondolták volna…

Lefújás után a játékosok megköszönték a bíztatás-féleséget. Hazaúton a csapat ugyanabba a csárdába jött be vacsorázni, ahol mi is, kb. ez volt az utolsó emlékezetes esemény, azt leszámítva, hogy addigra pár ember eléggé szétcsúszott…

Kár, hogy ilyen kevesen voltunk, mert jó kis túra volt.