Jászapáti - Békéscsaba 1912 Előre SE (2-1) (2006-11-19)

A szezon és az év utolsó meccsén győzni kellett volna a hazai pályán még nyeretlen Jászapáti otthonában. A vasárnapi időpont nem túl kedvező, mivel az utasok többsége erős másnapossággal küszködve indult útnak.

Egy autó és egy mikrobusz telt meg, sőt félidőben egy fővárosi társunk is csatlakozott, mindenkivel együtt húszan lehettünk és néztük nagyrészt csöndben a borzalmas mérkőzést. A hazai csapat egy ritkán látható góllal szerzett vezetést: egy ártalmatlan kapura lövés pár méterrel a kapu előtt egy göröngyön megpattant, így begurult az elfekvő kapus mellett… Gyorsan egyenlítettünk, utána egy kis ideig tőlünk visszhangzott a némi székkel kiegészített sporttelep. Egy vitatható szabadrúgásból újra vezetett a hazai gárda, amit már nem tudtunk kiegyenlíteni. A második félidőben próbálkoztunk ugyan, ment előre a csapat, de semmi nem akart összejönni. Sőt, veszélyesebb helyzeteket a hazaiak kontrák hoztak, jellemző, hogy mint az ősszel sokszor, a csapat legjobbja ezúttal is Such Bandi volt.

Meg kell jegyezni, hogy mind oda, mind visszafelé a Jászságban szinte csak cigányokat láttunk utcán (a meccsre is jutott néhány). A pálya és a közönség igazi falusi jelleget tükrözött, csak azt tudja kívánni az
ember, hogy ilyen helyre bajnokira soha többet ne kelljen jönni! Egy emberke Kodály és Bartók nyomán népdalt gyűjtött: a „Jászapátin születtem" című dalt rögzítette egy önkéntes helyi emberkétől, sőt még